Bez kategorii

Szkolenia z efektu pierwszego wrażenia

Czy są szkolenia o efekcie pierwszego wrażenia?

Efekt pierwszego wrażenia - szkoleniePsychologowie już od lat twierdzą, że pierwsze dobre wrażenie to podstawa sukcesu w relacjach międzyludzkich oraz biznesowych, a każde poważne szkolenie z zakresu autoprezentacji, czy profesjonalnej obsługi klienta zawiera moduł dotyczący efektu pierwszego wrażenia. Ludzie znający siłę pierwszego wrażenia zastanawiają się nad tym, czy są szkolenia całkowicie poświęcone temu zjawisku. Dlaczego?

Gdzie można wykorzystać wiedzę ze szkolenia o efekcie pierwszego wrażenia?

Handel, sprzedaż, profesjonalna obsługa klienta, to te obszary, w których pierwsze wrażenie jest podstawą. Psychologowie nie są zgodni co do tego, w jakim czasie powstaje, ale gro opracować wskazuje na kilka do kilkudziesięciu sekund. To wówczas współrozmówca podejmuje tak ważne decyzje, jak to, czy nas lubi, czy ufa nam, ocenia całokształt sytuacji poprzez pryzmat tych pierwszych sekund i efekt pierwszego wrażenia.

Czy warto iść na szkolenie z pierwszego wrażenia?

Wszyscy psychologowie są zgodni co do tego, że: „Pierwsze wrażenie – możesz je zrobić tylko raz” . To wskazuje a jego wagę i siłę w kontaktach międzyludzkich. Jeśli więc Twój obszar pracy koncentruje się wokół kontaktów z ludźmi, to nie zastanawiaj się, bo szkolenie z efektu pierwszego wrażenia to będzie dobry wybór.